STdriveRS.cz

#39 Honza

 

Druh/specifikace modelu vozu: Ford Mondeo MK II ST220

Vyroben: 7/2000

Výkon série: 151/200 kW/ HP

Výkon po úpravách:  -

Barva: Performance blue

Počet km za volantem tohoto vozu: cca. 3000


Stručný popis:

Byl to možná (no, v určitém období rozhodně) takový putovní kousek. Tenhle rok jsem třetím majitelem v řadě a ani bych se nedivil, pokud se tu znovu setká s jedním ze svých původních majitelů. Nicméně já věřím, že nyní se na delší dobu ve svém putování za novým majitelem zastaví a nedá mi dost důvodů k tomu, abych ho poslal dál. Jedná se o všem dobře známé ST200 ve verzi sedan a klasické modré barvě. Má svoje mouchy a spoustu najetých kilometrů, ale dá si říci, že je v dobrém stavu, ostudu ani po letech, které má za sebou neudělá.

Seznam úprav a vylepšení vozu oproti sérii:

Měl by být v původním stavu

Zamýšlené úpravy:

Zatím žádné, přál bych si, aby zůstal v originálu, budu se starat pouze o jeho údržbu, které je teď momentálně zapotřebí více než bych si přál, ale věřím, že se z toho zanedlouho vyhrabu a už bude pouze dělat radost.

Otázka na tělo, proč právě tohle auto?:

Odpovím upřímně, měl jsem ošklivé, byť mnou milované Mondeo kombi mk2. Bylo to moje druhé auto a v té době jsem se začal mezi Fordy nějak rozkoukávat, získávat informace i vlastní obdiv u konkrétních modelů aut vyráběných Fordem. Moje staré mk2 mi přirostlo k srdci a když se objevila příležitost získat levně ST200, tedy vrchol evoluce mezi mk2, neváhal jsem ani na chvíli a tím se mi splnil sen mít skutečně pořádného V6-Forda, který bude čestně reprezentovat značku.

 

Linky, chat, recenze, fotogalerie, videa :

 

Recenze :   -        Performance Test/Měření výkonu: 

Chat kanál: 

Videa:  -

Fotogalerie: